Santa Claus Christmas Snow Crystal Ball
Santa Claus Christmas Snow Crystal Ball is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Freight is included to 1 location in the USA/Canada for overseas orders.
What Our Clients Say About Us
Yorkn always delivers! Amazing customer service and excellent turnaround time.
I had a fantastic experience working with the Yorkn team, especially with Chryz and Hendrina. They were extremely professional, friendly, and easy to communicate with throughout our collaboration. All of the orders were completed perfectly and on time, and my clients were satisfied. It was a pleasure to work with such a dedicated and efficient team! Olga (MACA)
Nice experience with this company. Easy access to answer our questions which is a big plus!
This company was so great to work with!! They have great customer service, including online chat that they responded to right away. I got the proof right away, and even with short notice for the item they got it to me in plenty of time with free shipping! They also have so many products to choose from. I will definitely be ordering from them again:)
Absolutely fantastic experience with this company. We were in the tightest of crunches for a client event, and they were able to turn an international order around in less than a week. Very impressed. Quality of the product was great, response time was immediate. It was our first order with them and they still made miracles happen. We will 100% be a return customer.
Description
Description
Elevate your holiday decor with this large Christmas snow globe featuring automatic snowfall, glowing lights, and festive music. Inside the crystal-clear dome, a cheerful Santa Claus stands beside a decorated Christmas tree, surrounded by sparkling snowflakes that swirl gently on their own without shaking. The vibrant red base is adorned with snowflake motifs, a charming "Merry Christmas & Happy New Year" inscription, and soft, warm lights that cast a cozy glow to enhance the festive atmosphere. When activated, the built-in music box plays a classic Christmas melody, creating a magical, immersive holiday experience. Perfect as a statement tabletop decoration for your home, office, or retail space, it also makes a heartwarming gift for loved ones during the holiday season.
| Quantity | USD(C) | CAD(C) |
|---|---|---|
| 50 | USD$48.10 | CAD$67.34 |
| 200 | USD$44.45 | CAD$62.23 |
| Material | Glass And Resin |
| Product Size | 6.69" |
| Imprint Method | Pad Printed |
| Setup Charge | 83.33 (C) |
| Lead Time | 3-Week |
| Country of Origin | China |
| Shipping Information | |
| Qty in EA/Carton | 24 pcs |
| Carton Size | 23" x 18" x 16" |
| Carton Weight | 58 lbs |
| Note | Duties and freight included for USA and Canada addresses. |
