16oz Beer Glass
16oz Beer Glass est en rupture de stock et sera expédié dès qu’il sera de retour en stock.
Livraison et expédition
Livraison et expédition
Le fret est inclus vers 1 emplacement aux États-Unis/Canada pour les commandes à l'étranger.
Ce que nos clients disent de nous
Yorkn always delivers! Amazing customer service and excellent turnaround time.
I had a fantastic experience working with the Yorkn team, especially with Chryz and Hendrina. They were extremely professional, friendly, and easy to communicate with throughout our collaboration. All of the orders were completed perfectly and on time, and my clients were satisfied. It was a pleasure to work with such a dedicated and efficient team! Olga (MACA)
Nice experience with this company. Easy access to answer our questions which is a big plus!
This company was so great to work with!! They have great customer service, including online chat that they responded to right away. I got the proof right away, and even with short notice for the item they got it to me in plenty of time with free shipping! They also have so many products to choose from. I will definitely be ordering from them again:)
Absolutely fantastic experience with this company. We were in the tightest of crunches for a client event, and they were able to turn an international order around in less than a week. Very impressed. Quality of the product was great, response time was immediate. It was our first order with them and they still made miracles happen. We will 100% be a return customer.
Description
Description
This 16oz beer glass is expertly crafted from clear, durable high-quality glass, featuring a classic tapered silhouette that balances stability and visual appeal, while its thickened base ensures sturdiness and prevents tipping during casual use. The smooth, transparent surface not only showcases the rich color and effervescent foam of craft beer, cider, or ale but also preserves the drink's ideal temperature, making it perfect for home bars, breweries, or casual gatherings, elevating every sip with a timeless, inviting aesthetic.
| Quantity | USD(C) | CAD(C) |
|---|---|---|
| 100 | USD$9.32 | CAD$13.04 |
| 500 | USD$8.90 | CAD$12.46 |
| 1000 | USD$8.67 | CAD$12.13 |
| Material | Glass |
| Product Size | 3.46" |
| Imprint Method | Screen Printed |
| Setup Charge | 83.33 (C) |
| Lead Time | 2-Week |
| Country of Origin | China |
| Shipping Information | |
| Qty in EA/Carton | 50 pcs |
| Carton Size | 20" x 20" x 14" |
| Carton Weight | 45 lbs |
| Note | Duties and freight included for USA and Canada addresses. |

