Compressed Cleaning Sponge Cloth
Compressed Cleaning Sponge Cloth está agotado y se enviará tan pronto como vuelva a estar disponible.
Entrega y envío
Entrega y envío
El flete está incluido a 1 ubicación en EE. UU./Canadá para pedidos en el extranjero.
Lo que nuestros clientes dicen de nosotros
Yorkn always delivers! Amazing customer service and excellent turnaround time.
I had a fantastic experience working with the Yorkn team, especially with Chryz and Hendrina. They were extremely professional, friendly, and easy to communicate with throughout our collaboration. All of the orders were completed perfectly and on time, and my clients were satisfied. It was a pleasure to work with such a dedicated and efficient team! Olga (MACA)
Nice experience with this company. Easy access to answer our questions which is a big plus!
This company was so great to work with!! They have great customer service, including online chat that they responded to right away. I got the proof right away, and even with short notice for the item they got it to me in plenty of time with free shipping! They also have so many products to choose from. I will definitely be ordering from them again:)
Absolutely fantastic experience with this company. We were in the tightest of crunches for a client event, and they were able to turn an international order around in less than a week. Very impressed. Quality of the product was great, response time was immediate. It was our first order with them and they still made miracles happen. We will 100% be a return customer.
Descripción
Descripción
Made of natural wood pulp cotton, these reusable dish cloths expand quickly when wet, transforming into a soft, highly absorbent sponge that absorbs up to 20 times its weight in water. They are gentle enough to use on non-stick cookware, glassware, and delicate surfaces without scratching, yet effective at cutting through grease and food residue. After use, simply rinse, wring out, and air dry – the cloth will shrink back to its compact form, preventing mold and odors. Eco-friendly, durable, and biodegradable, they are a sustainable alternative to disposable sponges or paper towels, perfect for everyday kitchen cleaning tasks.
| Quantity | USD(C) | CAD(C) |
|---|---|---|
| 500 | USD$1.43 | CAD$2.01 |
| 1000 | USD$1.18 | CAD$1.66 |
| Material | Wood Pulp Cotton |
| Product Size | 3.15" x 1.97" |
| Imprint Method | 4-color Process |
| Setup Charge | 166.67 (C) |
| Lead Time | 3-Week |
| Country of Origin | China |
| Shipping Information | |
| Qty in EA/Carton | 1000 pcs |
| Carton Size | 14" x 16" x 16" |
| Carton Weight | 20 lbs |
| Note | Duties and freight included for USA and Canada addresses. |
