1gb Sd Card
1gb Sd Card está agotado y se enviará tan pronto como vuelva a estar disponible.
Entrega y envío
Entrega y envío
El flete está incluido a 1 ubicación en EE. UU./Canadá para pedidos en el extranjero.
Lo que nuestros clientes dicen de nosotros
Yorkn always delivers! Amazing customer service and excellent turnaround time.
I had a fantastic experience working with the Yorkn team, especially with Chryz and Hendrina. They were extremely professional, friendly, and easy to communicate with throughout our collaboration. All of the orders were completed perfectly and on time, and my clients were satisfied. It was a pleasure to work with such a dedicated and efficient team! Olga (MACA)
Nice experience with this company. Easy access to answer our questions which is a big plus!
This company was so great to work with!! They have great customer service, including online chat that they responded to right away. I got the proof right away, and even with short notice for the item they got it to me in plenty of time with free shipping! They also have so many products to choose from. I will definitely be ordering from them again:)
Absolutely fantastic experience with this company. We were in the tightest of crunches for a client event, and they were able to turn an international order around in less than a week. Very impressed. Quality of the product was great, response time was immediate. It was our first order with them and they still made miracles happen. We will 100% be a return customer.
Descripción
Descripción
This SD memory card is designed for reliable data storage and transfer in cameras, devices, and compatible electronic equipment. It features a durable plastic shell with metal contacts for stable performance. Compact and lightweight, it is easy to store, carry, and use. The card can be packed individually in a small protective case for better protection during shipping and handling.
| Quantity | USD(C) | CAD(C) |
|---|---|---|
| 100 | USD$10.20 | CAD$14.28 |
| 250 | USD$9.33 | CAD$13.07 |
| 500 | USD$8.67 | CAD$12.13 |
| Material | Plastic |
| Product Size | 1" x 0.43" x 0.31" |
| Imprint Method | Blank |
| Lead Time | 3-Week |
| Country of Origin | China |
| Shipping Information | |
| Qty in EA/Carton | 1000 pcs |
| Carton Size | 18" x 18" x 8" |
| Carton Weight | 23 lbs |
| Note | Duties and freight included for USA and Canada addresses. |
