Letter N Pearl Safety Pin Brooch
Letter N Pearl Safety Pin Brooch está agotado y se enviará tan pronto como vuelva a estar disponible.
Entrega y envío
Entrega y envío
El flete está incluido a 1 ubicación en EE. UU./Canadá para pedidos en el extranjero.
Lo que nuestros clientes dicen de nosotros
Yorkn always delivers! Amazing customer service and excellent turnaround time.
I had a fantastic experience working with the Yorkn team, especially with Chryz and Hendrina. They were extremely professional, friendly, and easy to communicate with throughout our collaboration. All of the orders were completed perfectly and on time, and my clients were satisfied. It was a pleasure to work with such a dedicated and efficient team! Olga (MACA)
Nice experience with this company. Easy access to answer our questions which is a big plus!
This company was so great to work with!! They have great customer service, including online chat that they responded to right away. I got the proof right away, and even with short notice for the item they got it to me in plenty of time with free shipping! They also have so many products to choose from. I will definitely be ordering from them again:)
Absolutely fantastic experience with this company. We were in the tightest of crunches for a client event, and they were able to turn an international order around in less than a week. Very impressed. Quality of the product was great, response time was immediate. It was our first order with them and they still made miracles happen. We will 100% be a return customer.
Descripción
Descripción
This Initial "N" Pearl Safety Pin Brooch features a layered design centered around a silver-toned safety pin, adorned with two cascading strands of lustrous, irregular-shaped imitation pearls that mimic the organic beauty of natural pearls. At the end of the longer strand hangs a polished, gold-toned letter "N" charm, adding a personalized, monogram touch to the piece. Lightweight and easy to fasten, it’s perfect for elevating everyday outfits, from jackets and blouses to denim, bags, scarves, and hats. The combination of soft pearls, sleek metal finishes, and the custom initial creates a chic, versatile accessory ideal for everyday wear, special occasions, or as a thoughtful, personalized gift.
"N" size: 1.7 cm × 1.4 cm.
| Quantity | USD(C) | CAD(C) |
|---|---|---|
| 50 | USD$6.67 | CAD$9.33 |
| 200 | USD$4.78 | CAD$6.70 |
| 500 | USD$3.98 | CAD$5.58 |
| 1000 | USD$3.68 | CAD$5.16 |
| Material | Alloy |
| Product Size | 5.91" |
| Imprint Method | Special Effects Printing |
| Setup Charge | 83.33 (C) |
| Lead Time | 3-Week |
| Country of Origin | China |
| Shipping Information | |
| Qty in EA/Carton | 1000 pcs |
| Carton Size | 12" x 8" x 8" |
| Carton Weight | 49 lbs |
| Note | Duties and freight included for USA and Canada addresses. |

