48 Inch Acrylic Advertising Sign
48 Inch Acrylic Advertising Sign está agotado y se enviará tan pronto como vuelva a estar disponible.
Entrega y envío
Entrega y envío
El flete está incluido a 1 ubicación en EE. UU./Canadá para pedidos en el extranjero.
Lo que nuestros clientes dicen de nosotros
Yorkn always delivers! Amazing customer service and excellent turnaround time.
I had a fantastic experience working with the Yorkn team, especially with Chryz and Hendrina. They were extremely professional, friendly, and easy to communicate with throughout our collaboration. All of the orders were completed perfectly and on time, and my clients were satisfied. It was a pleasure to work with such a dedicated and efficient team! Olga (MACA)
Nice experience with this company. Easy access to answer our questions which is a big plus!
This company was so great to work with!! They have great customer service, including online chat that they responded to right away. I got the proof right away, and even with short notice for the item they got it to me in plenty of time with free shipping! They also have so many products to choose from. I will definitely be ordering from them again:)
Absolutely fantastic experience with this company. We were in the tightest of crunches for a client event, and they were able to turn an international order around in less than a week. Very impressed. Quality of the product was great, response time was immediate. It was our first order with them and they still made miracles happen. We will 100% be a return customer.
Descripción
Descripción
Elevate your brand with a sleek and modern acrylic advertising sign designed to capture attention and drive customer engagement across retail spaces, office lobbies, and event venues. Crafted from high quality acrylic, this promotional display board provides crystal clear visibility and vibrant print quality for logos, menus, wayfinding instructions, or promotional messages. With a polished finish and sturdy construction, the signage maintains a professional appearance even under heavy foot traffic. Choose from various printing options to showcase your unique design and benefit from effortless installation thanks to included mounting hardware. Ideal for trade show displays, point of sale promotions, restaurant menus, and corporate branding, this durable acrylic sign will make a lasting impression on your audience and help you stand out in a competitive market.
| Quantity | USD(C) | CAD(C) |
|---|---|---|
| 1 | USD$1042.72 | CAD$1459.80 |
| 3 | USD$1014.30 | CAD$1420.02 |
| Material | Acrylic |
| Product Size | 39.37" x 48.00" |
| Imprint Method | Special Effects Printing |
| Setup Charge | 83.33 (C) |
| Lead Time | 2-Week |
| Country of Origin | China |
| Shipping Information | |
| Qty in EA/Carton | 1 pcs |
| Carton Size | 56" x 48" x 4" |
| Carton Weight | 23 lbs |
| Note | Duties and freight included for USA and Canada addresses. |
